Elizabete Balčus

Elizabete_balchus

Elizabete Balčus ir akadēmiski izglītota mūziķe un dziesmu autore. Viena no Elizabetes talanta šķautnēm ir flautas spēle, taču savas solo dziesmas viņa dzied klavieru pavadījumā,ko bieži vien papildina čells, arfa, bungu skaņas un trokšņi.
Mūzikas žurnālisti Elizabetes mūziku raksturo kā tādu, kas piestāvētu animācijas filmai – sapņainas melodijas, orķestrāli instrumenti, ilustratīva domāšana, romantiskas aranžijas un teatrāls izpausmes veids. Bet Elizabetes vokālu kā tādu, kas ieved klausītājus citā – sirreālā pasaulē. Arī vizuālais skatuves tēls ir neatņemama viņas konceru sastāvdaļa. Žanriski mūziku varētu iedalīt baroque-pop, indie, dream-pop.
2011.gadā Elizabete laida klajā savu pirmo minialbumu “Wooden Horse”, kas mūzikas kritiķu vidū guva augstu atzinību un ar šo albumu saņēma balvu Latvijas Mūzikas ierakstu Gada balvā kā Labākā debija 2011.
Pēcāk plašu ievērību guvis singls “Dear Resident” un koverversija M.Šverna dziesmai “Smarža”,kas nupat izdota dažādu izpildītāju izlasē “Brāļi un māsas”.
Elizabete ir uzstājusies lielākajos mūzikas festivālos Latvijā – “Positivus”, “Summer sound”, “Laba daba”; “Palladium” koncertzālē iesildījusi leģendāro grupu “Pērkons”, bet “Nabaklabā” – gotu mākslinieci Vic Anselmo. Koncertējusi ārpus Latvijas – Romā, Berlīnē un Luksemburgā.
Paralēli soloprojektam, Elizabete koncertē kā Latvijā, tā ārpus tās arī ar meiteņu indie-folk grupu “Sus dungo”.
Mūziķi,kas iedvesmo: Bjork, Erik Satie, Owen Pallett, Kate Bush, Yann Tiersen, Agnes Obel, Patrick Watson.

target="_blank">

target="_blank">

Nav ievadītas aktivitātes