Medijiem

INFORMĀCIJA MEDIJIEM

2015. gada 23. aprīlī.

Give & Get festivāla aktuālās norises.

Šogad notiks jau piektais Give & Get festivāls, vienkopus pulcējot dažādu zināšanu, iemaņu un prakšu cilvēkus, kas apmaiņas procesā dalīsies ar pieredzi un enerģiju. Butku dzirnas Skaistkalnē ir vieta, kur jūlijā vienosies kā zinātkārie, tā arī skolotāji un praktizētāji.

Pašlaik noris festivāla teritorijas apzināšana un sakopšana, lai drīzumā varētu ķerties klāt tās iekārtošanai un norišu pielāgošanai. Paredzams, ka - līdzīgi iepriekšējiem gadiem - būs vairākas tematiskās zonas, katra veltīta dažādām meistarklasēm un darbnīcām. Šogad pirmo reizi būs arī deju telpa un grīda, kas ļaus festivāla apmeklētājiem iekustināt sevi harmoniski, enerģiski un garu līdzsvarojoši.

Give & Get viens no mērķiem ir gan radīt, gan atstāt kaut ko pēc sevis. Katru gadu komanda sadarbojas ar lauku zemniekiem un saimniekiem, kas arī turpmāk pēc festivāla norises savu vidi vēlas attīstīt, lai šis vasaras notikums nebūtu pēdējais projekts. Festivāla pamatideja, kas izteikta jau nosaukumā, ir tieši balstīta uz došanu un saņemšanu, tāpēc arī šogad tiek aicināti brīvprātīgie, kas vēlas iesaistīties vai nu finansiālu, materiālu līdzekļu ziedošanā, vai praktiskos darbos teritorijas iekārtošanā un festivāla tapšanā. Ar katru gadu brīvprātīgo skaits pieaug, un šī pasākuma mīļotāju pulks arīdzan.

1. - 3. maijā ikviens ir aicināts piedalīties radošā talkā un salidojumā Butku dzirnās, kur apvienot darbu ar patīkamu, dvēselisku attīrīšanos. Tā ir iespēja pielikt savu roku festivāla tapšanā, kā arī iepazīt citus, apzinātas dzīves pieejas praktizētājus.

Taču tiem, kam ar vienu festivālu vasarā nav gana, ir iespēja izzināt un praktizēt holistisku dzīvi arī ikdienā. Gada nogalē savas durvis Rīgā vēra Give & Get Harmonijas telpa Jogas istaba, neliela, taču patstāvīga festivāla atvase urbānajā vidē. Tā ir vieduma un miera sala ārpus laika un pilsētas steigas, kur atveldzēt dvēseli, stiprināt ķermeni un iedvesmot garu.

Istabā katru nedēļu notiek jogas (Himalaju-Hatha, Laikmetīgā vinyasa, Asthanga, Kundalini) nodarbības, Šamaniskā astroloģija, kuru vada Ivo Puriņš, Vēdiskās filosofijas lekcijas kopā ar Uģi Kuģi, kā arī citas garu nomierinošas un bagātinošas lekcijas, nodarbības un darbnīcas, kas atvērtas jebkuram interesentam. Tā, piemēram, 9. maijā notiks meditācija "Tibetas mūku dziedošo bļodu atskaņas Himalajos".

Tā ir vide, kur doties sajust mājas un omulības noskaņu, vide, kas atvērta ikvienam, kam ir vēlme sevī ko sakārtot vai atrast atbildes uz jautājumiem, garīgi pilnveidoties un praktizēt.

Vairāk informācijas: Jogas istabas un Give&Get festivāla Facebook lapā.

 

 

***

 

2015. gada 21. aprīlī.

Festivāla priekšdarbi.

Gatavojoties Give & Get festivālam - šogad jau piektajam, - tā fejas, rūķi, elfi un citi šī notikuma interesanti tiek aicināti piedalīties kopīgā talkā un salidojumā.

Pirmā talka, kas norisināsies 25. aprīlī, būs vērsta uz teritorijas sakopšanu un vietas apzināšanu Butku dzirnavās, Vecumnieku novadā, kur čaklos darba rūķus uzņems saimnieks Valdis Putniņš. Tā kā rosība paredzēta vairāk pa mežu un sētu, līdzi ņemamas darba drēbes un arī kādas uzkodas.

Savukārt 1. - 3. maijā ir iespēja pavadīt nedēļas nogali pie dabas, apvienojot patīkamo un lietderīgo, piedaloties Give & Get festivāla salidojumā ar talkas elementiem. Pirmajā maija nedēļas nogalē pasākuma veidotāji un enerģiskie atbalstītāji salidos un liks galvas kopā par šī gada festivāla iekārtošanas darbiem un nedarbiem, kā arī kopīgiem spēkiem ķersies klāt teritorijas sagatavošanas pavasara darbiem.
Turklāt, ja darbi ies raiti, sestdienas vakarā būs pieejama arī pirtiņa.

Arī šoreiz līdzi jāņem darba apģērbs un cimdi, ja iespējams - arī darba rīki. Par ziedojumu kopējam katlam un cita precīzāka informācija būs pieejama drīzumā.

Uz tikšanos Butku dzirnavās ar atvērtu sirdi un plašu smaidu!

Give & Get gariņi

Kontakti saziņai: 27869913, 29228084, giveandget@inbox.lv

 

 

***

 

 

2015. gada 20. aprīlī.

No 23. līdz 27.jūlijam norisināsies brīvdabas meistarklašu festivāls „Give & Get”

No 23. līdz 27.jūlijam Vecumnieku novadā norisināsies ikgadējais brīvdabas meistarklašu festivāls „Give & Get”, kurā tā dalībniekiem būs iespēja ne tikai atpūsties un darboties citu veidotajās darbnīcās, bet arī pašiem dalīties tajā, ko viņi vislabāk prot darīt.

Interesenti Vecumnieku novada, Kurmenes pagasta „Butku Dzirnavās” var ierasties jau no 4.jūlija, lai kā brīvprātīgie palīdzētu nometnes iekārtošanā.
„Give & Get” ir dabai un cilvēcei draudzīga, izglītojoši izklaidējoša un iedvesmu atraisoša platforma jeb projekts, kura ietvaros notiek vairāki pilnveidojoši, uz labdarību vērsti pasākumi visa gada garumā, ar kulmināciju jūlijā.
Festivālā apmeklētājiem būs iespēja vairāk nekā desmit festivāla zonās piedalīties dažādās meistarklasēs un radošajās darbnīcās, iedvesmoties no sava sirdsdarba darītājiem un uzzināt daudz jauna par tradicionālo folkloru. Uz festivāla divām skatuvēm varēs baudīt dažādu muzikālo apvienību un dziesminieku daiļradi, kā Mikus Straume, Nepieradinātā Folka orķestris, Ansamblis Manta u.c., kā arī vērot citu mākslinieku priekšnesumus, koncertus un „Jam” sesijas.

„Tauriņa” zonā būs iespējams mācīties stepa deju, brazīļu cīņas mākslu capoeira, kā arī izdejoties danču vakarā. Piedzīvojumu, aktīvās atpūtas un dabas zonā „Zvirbulis” varēs piedalīties sportiskās aktivitātēs un gūt zināšanas par dabu, tās saglabāšanu un pētniecību. Savukārt „Vienradža” zonā varēs ņemt dalību improvizācijas teātra meistarklasē, attīstīt savu aktiermeistarību un runas mākslu, „”Pūce” aicinās iejusties dzejiskās noskaņās.

„Harmonijas” zonā festivāla dalībnieki varēs piedalīties garīgās pilnveidošanās praksēs, uzzināt par dabas dziedniecības jautājumiem un apmeklēt lekcijas par veselīgu uzturu, zaļo dzīvesveidu un personības izaugsmi. Būs arī „Dziednīcas” zona, jeb pirtiņa, kur zinošu pirtnieku apgādībā varēs izbaudīt pirts rituālu un uzzināt tās noslēpumus, „Dabas doktorāts ” zāļu sievu vadībā palīdzēs apgūt ārstniecības augus, Vecākiem ar bērniem būs iespēja pavadīt laiku „Ģimeņu zonā”. „Kafejunīcas” rajonā par ziedojumiem varēs nobaudīt veģetāras maltītes.

Festivāla mērķis ir atmodināt cilvēkos apziņu, ka katram ir iespēja radīt un īstenot ap sevi visu, ko vēlamies - piepildīt sapņus, dziedināt un pilnveidot sevi, ģimeni, vidi, valsti un pat visu pasauli! Ir tikai jāizzina savi talanti un jāsāk tie īstenot! „Give & Get” vērtības ir darīt to, ko tu mīli, izjust māju sajūtu, dažādu kultūru izglītojošo un sociālo sadarbību un īstenot veselīgu dzīvesveidu. Šī gada festivāla galvenā vērtība ir latviskā dzīvesziņa, jeb atgriešanās pie saknēm, un mērķis- atcerēties tautas tradīciju patieso nozīmi un apzinātos, ka nav jābūt Sprīdītim, kas dodas laimi pasaule meklēt, bet gan jāmeklē tā pašiem sevī. Pasākumā netiks tirgots alkohols vai citas apreibinošas vielas un tiks nodrošināta tikai veģetārā ēdināšana.
Ar festivāla programmu sīkāk iespējams iepazīties mājaslapā „www.giveandget.lv”. Te arī iespējams iepazīties ar karti un norādījumiem, kā nokļūt pasākuma vietā. Biļetes uz „Give & Get” festivālu iespējams iegādāties mājaslapā „www.bilesuserviss.lv” un biļešu pārdošanas kasēs.
Papildu informācija:
Agnese Kalniņā
27869913, giveandget.agnese@gmail.com
Anita Mitriķe
26162883, giveandget.anita@gmail.com